8 października 2020 roku miałyśmy okazję wziąć udział w warsztatach wokalnych z panią Magdaleną Smalarą - aktorką, reżyserką, autorką tekstów, a także niebywale biegle malującą swoim dźwięcznym głosem barwne obrazy wokalistką. 
 
Na co dzień panią Smalarę oglądać można na deskach stołecznego Teatru Dramatycznego, wcześniej przez 11 lat pracowała w Teatrze Polskim w Warszawie. Jako wykładowczyni współpracuje z Uniwersytetem Muzycznym im. F. Chopina. Udziela się w Fundacji "Okularnicy" , prowadząc m.in. koncerty kolejnych edycji festiwalu upamiętniającego twórczość Agnieszki Osieckiej. 
 
Tym razem nacisk warsztatów został położony na interpretację przygotowanych przez nas utworów. Pani Magda cierpliwie wyjaśniała nam istotność dogłębnej analizy tekstów literackich w muzyce, a także mnogość liczby aspektów, nad którymi należy się zastanowić, aby w pełni wykorzystać potencjał piosenki i przedstawić zapisane w niej wydarzenia oraz, przede wszystkim, emocje w jak najbardziej intrygujący, a zarazem rzetelny sposób. 
 
Niezwykle smakowitym dopełnieniem naszego spotkania był wieczorny koncert, w którym mogłyśmy obserwować panią Smalarę "w akcji". Czwartkowy wieczór spędziłyśmy wsłuchując się w słodko-gorzki recital biorący pod lupę zarówno ciemną, jak i jasną stronę ukochanej i jakże bliskiej nam, ludziom, czynności - jedzenia. Publiczność została oczarowana nie tylko niezwykłym warsztatem wokalnym artystki, lecz również jej dystansem do siebie i poczuciem humoru. 
 
Choć pamiątkowa fotka nie obejmuje całego rozśpiewanego składu (ach, ta wspaniała ilość połączeń autobusowych późnym południem! ), myślę, że każda z nas zapamięta dzisiejsze poetyckie potyczki wraz z koncertem elektryzującym swoją oryginalnością na długo! 
 
Wrzaski i Krzyki