Pomimo 3 dniowych warsztatów, które były bardzo wyczerpujące, nasze wokalistki w piątek (24 stycznia) miały okazję spotkać się z Basią Raduszkiewicz. Nie mogły przegapić takiej okazji.

Basia Raduszkiewicz - wykonawczyni piosenki poetyckiej, laureatka wielu festiwali tego gatunku i nagród dla twórców kultury. Śpiewa tzw. piosenkę literacką; utwory z nurtu piosenki aktorskiej, ballady, a także "klasyczną" poezję - wiersze Achmatowej, Baczyńskiego, Miłosza, ks. Twardowskiego czy polskich poetek współczesnych. W swoim repertuarze ma również wiersze dla dzieci Tuwima i Brzechwy. Jest laureatką m.in. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Studenckiego Festiwalu Piosenki „Łykend” we Wrocławiu czy nagrody na Festiwalu Sztuki Estradowej w Warszawie dla twórcy najciekawszego zjawiska scenicznego. Wydała kilkanaście płyt.

Warsztaty były niezwykłym przeżyciem, o czym świadczą opinie uczestniczek:

„W zeszły piątek miałam okazję uczestniczyć w warsztatach wokalnych prowadzonych przez panią Basię Raduszkiewicz, która w opowieść o swojej muzycznej drodze wplotła wiele cennych rad, dotyczących nie tylko trudnej sztuki śpiewu, ale również życia związanego ze sceną. Zostałyśmy zapoznane także z ciekawymi ćwiczeniami oddechowymi i dykcyjnymi, które uświadomiły nam, jak ważna jest systematyczna praca nad sobą i swoimi umiejętnościami. Cieszę się ogromnie, że mogłam wziąć udział w tak bogatym w wiedzę spotkaniu!”Paulina

„Bardzo się cieszę, że miałam szansę uczestniczyć w warsztatach z panią Basią Raduszkiewicz. Panowała miła atmosfera. Miałyśmy szansę porozmawiać, wymienić się swoimi doświadczeniami i usłyszeć cenne rady. Robiłyśmy ćwiczenia, które pokazały nam, że liczą się szczegóły i jeśli są jakieś niedociągnięcia to trzeba nad nimi popracować, a praca nad utworami będzie łatwiejsza i dwa razy bardziej efektywna.”Ola

„Pani Basia Raduszkiewicz udzieliła mi wielu cennych wskazówek i zachęciła do doskonalenia się i wykonywania regularnych ćwiczeń. Opowiedziała też o swoich doświadczeniach i przeżyciach. Warsztaty bardzo mi się podobały.”Magda

„Bardzo cieszę się, że miałam szansę wziąć udział w warsztatach z panią Basią. Dała nam wiele cennych wskazówek dotyczących oddechu i pracy nad aparatem mowy, które są tak samo ważne jak nasz głos.”Paulina

„Ostanie warsztaty były nieco inne niż zwykle. Mniej było śpiewu i ćwiczeń, a więcej rozmowy. Miałyśmy szansę uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania i dzięki temu poznać z pierwszej ręki ezoteryczną część świata artystycznego. Była to miła odmiana i niezwykle wartościowa lekcja.” - Natalia