22 listopada na deskach naszej Auli mogliśmy zobaczyć spektakl „Pif-paf jesteś trup!” w wykonaniu aktorów z naszej szkolnej grupy teatralnej „Rampa”. Publiczność dopisała, sala była wypełniona po brzegi. W pewnym momencie musieliśmy nawet rozkładać dodatkowe krzesła. W końcu światło zgasło i rozpoczął się spektakl. Emocje, historia, stroje, gra aktorów … wszystko zagrało jak należy. Po minach i wzruszeniu widzów można było wywnioskować, że przedstawiana historia dotarła do nich. Po spektaklu były owacje na stojąco, gratulacje, rozmowy.

 

Wystąpili: Emily - Justyna Bieniek, Katie - Natalia Machnacz, Matt - Damian Suchecki, Michael - Kacper Jurczyk, Josh - Karol Sosnowski, Jessie - Weronika Żołędziowska, Dyrektorka - Paulina Kościelniak, Policjant - Julia Rutkowska, Sędzia - Emilia Czumaj, Matka - Karolina Zagroba, Ojciec - Jakub Goschorski, Oskarżyciel - Bartosz Kowalski, Obrońca - Wiktoria Tyżlik, Psychoterapeuta - Julia Kędzia, Cheerleaderka 1 - Dominika Graczyk, Cheerleaderka 2 - Oliwia Tylutka, Cheerleaderka 3 - Magda Błażewicz, Cheerleaderka 4 - Ola Draganik.

 

 

Zresztą, co tu więcej pisać. Przeczytajcie krótkie recenzje, które otrzymaliśmy od publiczności:

Jestem zachwycona spektaklem, nie spodziewałam się aż takiego wydarzenia. Wszystko bardzo mi się podobało, gra aktorska na bardzo wysokim poziomie, świetna scenografia i ogólna reżyseria. Te wszystkie czynniki wzbudziły we mnie emocje takie jak płacz, a momentami śmiech. Doceniam pracę artystów i nie mogę doczekać się ich kolejnego występu. - Dominika Banasik

Emocje, które przeze mnie przemawiały były nie do opisania. W pewnym momencie straciłam poczucie czasu, a nawet miejsca. Zapomniałam, że jestem w szkole na przedstawieniu znajomych, przeżywałam to razem z nimi. Jestem pod wrażeniem gry aktorskiej, debiutu niektórych. Mam nadzieję, że jeszcze nieraz zobaczę ich na scenie, bo zasługują na rozgłos. Przechodzące dreszcze, łzy i śmiech to podsumowanie całości. - Karolina Piwiszkis

Cudowny spektakl, świetna gra każdego z osobna. Już dawno nie widziałam tak znakomitego spektaklu. Wzruszyłam się niesamowicie i gratuluje wspaniałego występu. Mam nadzieję, że będą dalej kontynuować to, co robią - Angelika Karolewicz

Spektakl wywarł na mnie pozytywne wrażenie, w szczególności gra aktorska Karola Sosnowskiego, pełen profesjonalizm. Scenariusz skłaniający do refleksji, charakteryzacja aktorów, wszystko było na najwyższym poziomie. Ogromny szacunek za pracę, jaką wykonała cała grupa teatralna Rampa. - Mateusz Kaliszewski

Spektakl wystawiony przez uczniów w szkole był niesamowitym przeżyciem. Gra aktorska przyprawiała mnie o ciarki. Cały czas podziwiałem umiejętności tych młodych aktorów. Po tej sztuce jedyne, co zostaje to czekać na kolejne dzieło, które będą przedstawiać. - Mateusz

Podczas spektaklu raz łzy napływały mi do oczu a raz bałam się, co zaraz się wydarzy. Było bardzo dużo emocji, które każdy pokazywał w inny sposób. Nie da się tego opisać słowami - był to taki mały cud. - Paulina

Spektakl "PIF-PAF! Jesteś trup!"  był bardzo interesujący i poruszał ważne kwestie społeczne. Aktorzy i charakteryzatorzy bardzo dobrze się spisali. Występ wzbudził we mnie wiele emocji i wywołał refleksje. Polecam każdemu. - Artur

Dla mnie spektakl stanowił ciekawe i wnikliwe przedstawienie motywów kierujących szkolnym mordercą. Aktorzy grający w przedstawieniu genialnie oddali emocje towarzyszące bohaterom i pokazali, jak z pozoru małe rzeczy mogą, skumulowane w porywczym umyśle nastolatka, doprowadzić do tragedii, która dotknęła nie tylko ofiary, ale i wszystkich ich bliskich. Osobiście bardzo mi się podobało. -  Karol

Spektakl przerósł moje oczekiwania. Nie spodziewałam się tylu emocji i tak dobrej gry aktorskiej. Każdy idealnie wczuł się w swoją rolę. Bardzo cieszę się, że mogłam zobaczyć to przedstawienie i moich przyjaciół z RAMPY w zupełnie innych rolach, wśród oklasków i wiwatów. Gratuluję im z całego serca! - Sandra

Spektakl pełen życiowych prawd o życiu młodych ludzi, ich niespełnionych marzeniach i niezrealizowanych planach z powodu jednej drastycznej i niezrozumiałej dla żyjących decyzji ... Pif, paf... Jesteś trup. To pokazanie kruchości ludzkiego życia w obliczu łatwości dostępu do m.in. wirtualnego świata.  Uważam, że przedstawienie o wymienionym tytule może być nauką dla każdego młodego człowieka, wchodzącego w dorosłe życie. - Paweł

 

Aktorzy profesjonalnie wcielili się w swoje role i w każdą odgrywaną scenę wkładali swoje serce.  Wykorzystując naturalne efekty dźwiękowe, wywoływali we mnie silne uczucia, uświadamiające mi jak wielki może być ból związany z utratą bliskiej osoby.  To nie był stracony czas ... Spektakl na wysokim poziomie. Jego obejrzenie poleciłabym wszystkim młodym ludziom w celu uświadomienia sensu życia. - Dominika

„PIF, PAF, jesteś trup!” Warto było ... przejmująca historia o kruchości ludzkiego życia, zależnego od decyzji innych ludzi, o płytkim myśleniu o istocie życia osób, które straciły najbliższych, o liczeniu się z uczuciami innych. To także realistyczna wizja świata, który być może już swoimi mackami nas osacza w obliczu ogromnego wpływu rozwoju technologii komputerowej i łatwości dostępu do wirtualnego świata. To też mądra i dojrzała "Zabawa" w teatr młodych ludzi, niosących przekaz dotyczący wartości życia. Oby nie zabrakło im weny i pasji, by kontynuować tę "zabawę" przez wielkie "Z". - Agnieszka

Piątkowe przedstawienie było niesamowite. Aktorzy spisali się w 100% pomimo stresu, który im towarzyszył. Podziwiam ich, że pomimo nowego składu świetnie się zgrali i dali z siebie wszystko. Gra świateł, dźwięk, scenografia świetnie pasowały do całej sztuki. Wszystko to stworzyło cudowny klimat, który pozwolił się poczuć jak na sztuce w prawdziwym teatrze. Emocje, jakie towarzyszyły widzom, nie do opisania. W jednym momencie cisza na sali i pełne skupienie widowni, w następnej scenie strach, a za chwilę płacz lub śmiech. Jak zwykle aktorzy z Rampy wykonali kawał dobrej roboty. Liczę na następne świetne występy. Gratulacje dla wszystkich za grę aktorską, reżyserię i ogólną organizację. - Kasia Mieszkuniec

Spektakl dostarczył mi wielu emocji. W każdym momencie zaskakiwał mnie rozwojem akcji. Nie spodziewałam się, że moi rówieśnicy mają tak OGROMNY talent i są w stanie zrobić przedstawienie, którym nie pogardziłby żaden teatr. Już dziś nie mogę się doczekać kolejnego projektu grupy "Rampa"! - Marysia Lender

Spektakl wywarł na mnie ogromne wrażenie. Gra aktorska była na bardzo wysokim poziomie, która pozwoliła wszystkim odczuć prawdziwe emocje towarzyszące bohaterom. Bardzo trudny i kontrowersyjny, a zarazem intrygujący temat pochłonął mnie w całości i zmusił do refleksji. Tematyka i gra aktorska wybiegła bardzo daleko za standardy szkolnych inicjatyw. Oby więcej takich sztuk teatralnych! - Ola Łojko

Moim zdaniem było to naprawdę wyciągające i emocjonujące przedstawienie. Cały czas trzymało w napięciu, by pod koniec odejść tonąc we łzach publiczności. Nasza grupa teatralna naprawdę zasługuje na Oskary! – Marysia

Nie spodziewałem się zupełnie, że to przedstawienie tak wpłynie na moje postrzeganie ludzi mnie otaczających. Przez cały spektakl siedziałem nieruchomo z wzrokiem wbitym w scenę. Serdecznie polecam każdemu, niezapomniane doświadczenie. – Bartek

Spektakl wyszedł świetnie, wręcz fenomenalnie. Całe przedstawienie trzymało w napięciu, a aktorzy zasłużyli na wielkie brawa! Czekam na więcej! – Zuzia

Bardzo wciągające, wzruszające i emocjonujące przedstawienie. Świetnie zrealizowane przez niesamowitych aktorów. Nie żałuję ani minuty spędzonej na sali i chętnie obejrzałbym je jeszcze raz. - Kacper Winiarski

W spektaklu najbardziej podobała mi się interpretacja tego tematu i ciekawy sposób wykonania. Gratuluję aktorom za 100% wcielenie się w rolę. Podczas oglądania, na scenie nie widziałam twarzy ze szkolnego korytarza w Kętrzynie, tylko z korytarza amerykańskiej szkoły! - Zofia Jabłońska

Spektakl bardzo mi się spodobał i zrobił na mnie ogromne wrażenie. Zdecydowanie dużo emocji wzbudziły pojawiające się duchy, które krążyły i "gnębiły" głównego bohatera. Podobała mi się również forma przeplatania teraźniejszości z przeszłymi zdarzeniami. - Patrycja Kościńska

 Myślę, że główny bohater musiał włożyć naprawdę dużo w kreację swojej postaci, którą nam pokazał. Na pewno zajęło mu to dużo czasu i przygotowań no i, moim zdaniem, szczerze mówiąc, wyszło mu to genialnie. Temat tej sztuki jest bardzo aktualny i pokazuje realne problemy dzisiejszej młodzieży. Pokazuje do czego młodego człowieka mogą popchnąć problemy w domu i w szkole. Minimalistyczna sceneria też robi świetną robotę, ( niewidoczna strzelba, łóżko więzienne)   a wraz z grą światła, wprowadza nas w trochę mroczny klimat tego przedstawienia.  A najbardziej podobał mi się moment, gdy główny bohater zabija swoich rodziców. Jak przed zabiciem matki mówi do niej „kocham cię”. Ten moment był pewnego rodzaju przełamaniem bohatera. I w tamtym momencie mnie i myślę, że wszystkich widzów, przeszły ciarki. Ogólnie jedynym minusem tego spektaklu jest jego długość. Chętnie obejrzałabym bardziej rozbudowaną formę tego przedstawienia. - Oliwia

Spektakl pt. "Pif paf! Jesteś trup!" to 45 minut momentów zapierających dech w piersiach. Skłania on do refleksji dot. rzeczy, o których się powszechnie milczy. Na szczególne wyróżnienie zasługuje odtwórca roli głównej oraz efekty specjalne, m.in. gra światłem. Polecam ten spektakl każdemu, gdyż podejmuje on dosyć poważną tematykę, która dla wielu jest tematem tabu. - Bartek Szczurko

Spektakl wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Aktorzy, w połączeniu z grą świateł i muzyką, świetnie pokazali, co dzieje się w głowie mordercy. Polecam ten spektakl każdemu. - Konrad Świdziński

Spektakl fajny, bardzo dobry pod względem wykonania. Porusza trudną tematykę , która jest niełatwa do wyrażenia, a jednak grupie RAMPA się to udało! - Janek Wiśniewski

Spektakl przygotowany przez młodzież z naszej szkoły bardzo mi się podobał. Przedstawienie było bardzo dopracowane, każdy szczegół był należycie przygotowany. Gra uczniów budziła wiele emocji i skłaniała do refleksji. W skrócie - dobra robota! - Magda Trapik

 Spektakl teatralny pt. ,, Pif-Paf! Jesteś Trup! '' porusza trudny temat ludzkiej psychiki i skłania do rozmyśleń. Przyczyniła się do tego wspaniała gra aktorska wszystkich aktorów, jednak szczególnie w pamięci zapadła mi postać dyrektorki dociekającej prawdy. To właśnie jej scena odegrana wspólnie z Joshem wywarła na mnie największe wrażenie. Emocje, które pojawiły się w trakcie spektaklu na pewno pozostaną ze mną na długo! - Agata